باشگاه مشتریان "هومل"


مقدمه و اهداف باشگاه مشترکین "هومل"

هم اکنون در دنیایی که سایر رقبا تنها به اندازه یک کلیک با ما فاصله دارند ارائه خدمات و سرویس های منحصر به فرد یکی از روش های جدید مارکتینگ و جذب مشتری می باشد.

امروزه با استفاده از اینترنت و فضاهای مجازی، مشتریان اطلاعات بسیار گسترده ای از کسب و کار ما بدست می آورند و تنها هنگامی که احساس کنند مورد توجه و احترام ما قرار گرفته اند مجددا" به سوی ما باز خواهند گشت.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف کنندگان به دنبال شرکت هایی هستند که سرویس های ویژه و فراتر از انتظارشان را ارائه می دهد و از سوی دیگر مشخص شده است که هزینه افزودن یک مشتری جدید به سیستم بیش از 6 برابر حفظ مشتریان قدیمی و وفادار می باشد.

بنابراین باشگاه مشترکین "هومل" به منظور سپاس و قدر دانی از مشتریان قدیمی و وفادار تاسیس گردیده و در این راستا اقدام به ارائه خدمات و سرویس های ویژه می نماید.

رده مشتریان هومل"

رده مشتریان هومل "یک حساب هوشمند با قابلیت شارژ امتیاز در سه سطح آبی، نقره ای و طلایی جهت دریافت مجموعه ای از خدمات و سرویس های ویژه از فروشگاه های هومل می باشد.

تعریف امتیازات

به طور کلی مشتریان در هنگام خرید از فروشگاه های هومل دو نوع امتیاز متفاوت کسب می نمایند که در ذیل به تعریف آنها می پردازیم:

امتیاز "هومل" (Hummel” point ” ): این امتیاز قابل خرید و فروش نبوده و صرفاً جهت ارتقاء به سطوح بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد.

امتیازات "هومل" در بازه زمانی یکساله تعریف شده است و این بدان معنا می باشد که تمامی امتیاز های کسب شده در مدت یکسال با یکدیگر جمع می شوند و پس از گذشت یک سال مشترکین اگر نتوانند امتیازات لازم جهت ارتقاء به سطوح بالاتر را کسب نمایند، تمامی امتیاز های کسب شده پیش از یکسال آنان باطل خواهد شد.

لازم به ذکر است در زمان حراج و یا خرید با بن های تخفیف هیچ نوع امتیازی به امتیازات "هومل" اضافه نخواهد شد.

امتیاز اعتباری (Credit point): در این نوع امتیاز به ازای هر یک امتیاز "هومل " ،معادل آن یعنی یک امتیاز اعتباری به مشتری تعلق می گیرد که می تواند در خریدهای بعدی از آن استفاده نماید، که با توجه به سطوح مختلف متفاوت خواهد بود. امتیاز اعتباری بازه زمانی 3 ساله داشته و در صورت استفاده نکردن از آن طی 3 سال reset می شود.

به طور کلی به ازای هر 1 امتیاز "هومل" ، 1 امتیاز اعتباری به مشترکین در سطح آبی، 1.2 امتیاز در نقره ای و 1.5 امتیاز در سطح طلایی تعلق می گیرد.

برای مثال:

95/2/20

95/1/20

94/7/31

94/2/20

تاریخ خرید

2.400.000

800.000

1.000.000

1.500.000

مبلغ خرید به تومان

2400

800

1000

1500

امتیاز "هومل" کسب شده در هر خرید-Hummel Point

5700

3300

2500

1500

مجموع امتیاز "هومل"

Total Hummel Point

2400

800

1000

1500

امتیاز اعتباری کسب شده در هر خرید- Credit Point

5700

3300

2500

1500

مجموع امتیاز اعتباری

Total Credit Point

57000

33000

25000

15000

مبلغ تخفیف در هر خرید

(تومان)

عضویت در باشگاه مشتریان "هومل"

مشتریان محترم می توانند با خرید از محصولات عرضه شده در هر یک از فروشگاه های هومل و تکمیل فرم عضویت (فرم شماره 1) به عضویت این باشگاه درآیند و در رده مشتریان آبی "هومل " قرار میگیرد.

نکته:

 • فرم عضویت باشگاه مشتریان "هومل " که در اختیار تمامی فروشگاه ها قرار می گیرد، می بایست توسط خود مشتری تکمیل گردد.
 • ارائه شماره ملی و شماره موبایل مشتری برای قرار گرفتن در رده مشتریان الزامی می باشد، در صورت موجود نبودن و یا به خاطر نداشتن شماره ملی هنگام اولین خرید، مشترکین می توانند بعد از تماس با امور مشتریان هومل با شماره تلفن 88335051-021 و 26743708-021 و 26743876-021، شماره ملی خود را ارائه دهند تا شماره ایشان در سیستم ثبت و حساب امتیازات برای ایشان فعال گردد.
 • حساب امتیازات به نام کسی که شماره ملی ایشان در سیستم ارائه شده است، ثبت می گردد.
 • مراحل کلی بدین صورت است که بعد از انتخاب محصول، مشتری برای ثبت فاکتور به صندوق فروشگاه مراجعه می نماید. مسئول صندوق فرم عضویت باشگاه را در اختیار مشتری جهت تکمیل قرار می دهد. بعد از تکمیل فرم عضویت باشگاه مشتریان هومل توسط مشتری، مسئول صندوق فروشگاه اطلاعات مشتری را در قسمت مشترک جدید در فاکتور فروش در سیستمERP وارد کرده و سپس حساب امتیازات به مشتری مورد نظر اختصاص می یابد و برای فعال سازی نهایی، مسئول مربوطه در دفتر مرکزی گزارشی از سیستم ERP تهیه می نماید و مشتریانی که اطلاعاتشان تکمیل می باشد (شماره ملی و شماره موبایل )در رده مشتریان هومل" را برای ایشان فعال می نماید.
 • در صورت تکمیل بودن اطلاعات مشترکین، رده مشتریان هومل" حداکثر تا 48 ساعت فعال خواهد شد .

سطوح مختلف رده مشتریان "هومل"

رده مشتریان آبی: رده مشتریان آبی "هومل" برای تمامی افرادی که از شعبه های هومل خرید می نمایند فعال می گردد. در سطح آبی "هومل" به ازای هر 1000 تومان خرید، یک امتیاز" هومل"، در حساب امتیازات مشترک ذخیره خواهد شد، که معادل هر امتیاز "هومل" یک امتیاز اعتباری نیز دریافت خواهد نمود.

رده مشتریان آبی "هومل" تاریخ انقضاء نخواهد داشت و حداکثر تا 48 ساعت در صورت تکمیل بودن اطلاعات، برای مشتری فعال خواهد شد و پس از ارتقا مشتری به سطوح بالاتر، رده مشتریان آبی به رده مشتریان بالاتر ارتقا خواهد یافت..

شخص دارنده حساب امتیازات آبی "هومل" از خدمات و تخفیفات ویژه این سطح برخوردار خواهد بود.

خدمات و سرویس های ویژه رده مشتریان آبی "هومل"

 • خرید ویژه روز تولد، عید فطر، عید قربان، عید غدیر در بازه زمانی2 روزه

   - تخفیف ویژه کیف و کفش ایتالیایی هومل 7%

رده مشتریان نقره ای: هر گاه امتیاز "هومل " مشترک به 10.000 امتیاز (معادل 10.000.000 تومان) رسید، نرم افزار به صورت هوشمند رده مشتریان آبی را به رده مشتریان نقره ای تبدیل خواهد کرد و بوسیله ارسال پیامک به صورت خودکار توسط سیستم به مشتری اعلام خواهد شد.

در این سطح به ازای هر 1000 تومان خرید، 1.2 امتیاز "هومل "و همچنین معادل آن 1.2 امتیاز اعتباری در حساب امتیازات مشترک ذخیره می گردد. رده مشتریان نقره ای تا 1 سال از زمان صدور برای مشترک معتبر خواهد بود. اگر مشترک در طول این یکسال، 10.800 امتیاز "هومل "(مترادف با 9.000.000 تومان) کسب نماید، رده مشتریان نقره ای برای یکسال آینده نیز معتبر خواهد بود و اگر کمتر از 10.800 امتیاز کسب نماید به رده مشتریان آبی باز می گردد. در این صورت به محض رسیدن امتیازات "هومل" به 10.000 امتیاز مجددا" رده مشترک به رده مشتریان نقره ای ارتقاء خواهد یافت.

خدمات و سرویس های ویژه رده مشتریان نقره ای "هومل"

 • خرید ویژه روز تولد ، عید فطر، عید قربان، عید غدیر در بازه زمانی 2 روزه

    - تخفیف ویژه کیف و کفش ایتالیایی هومل 10%

 • خدمات و سرویس های ویژه همیشگی

   - تعمیر 6 روزه محصولات

   - تمیز کردن رایگان کفش در فروشگاه های مجموعه

   - حراج خاموش

   - بسته بندی ویژه محصولات خریداری شده

   - دریافت کارت پستال ویژه در عید نوروز

   - دریافت کاتالوگ محصولات فصل جدید

رده مشتریان طلایی: مشترکین می توانند با کسب 15000 امتیاز "هومل" (معادل 12.500.000 تومان)، عضو طلایی باشگاه مشتریان هومل" شوند، به این صورت که به محض رسیدن امتیازات هومل" به 15000 ، نرم افزار به صورت هوشمند رده مشترک را به رده مشتریان طلایی تبدیل خواهد کرد و بوسیله ارسال پیامک به صورت خودکار توسط سیستم به مشتری اعلام خواهد شد

نحوه امتیاز دهی در این سطح به این صورت خواهد بود که به ازاء هر 1000 امتیاز خرید، 1.5 امتیاز "هومل و همچنین معادل آن 1.5 امتیاز اعتباری در حساب امتیازی مشترک ذخیره می گردد، رده مشتریان طلایی تا یک سال از زمان فعال سازی معتبر خواهد بود، اگر در طول این یکسال مشترک 15000 امتیاز "هومل " (معادل 22.500.000 تومان )کسب نماید، رده مشتریان فعلی برای یکسال آینده نیز طلایی باقی خواهد ماند در غیر این صورت به رده مشتریان نقره ای تنزل خواهد کرد.

لازم به ذکر است به محض رساندن مجدد امتیازات به 15000 امتیاز، رده مشتریان طلایی برای مشترک فعال خواهد شد.

خدمات و سرویس های ویژه رده مشتریان طلایی "هومل"

 • خرید ویژه روز تولد ، عید فطر، عید قربان، عید غدیر در بازه زمانی2 روزه

   - تخفیف ویژه کیف و کفش ایتالیایی هومل 15%

 • خدمات و سرویس های ویژه همیشگی

   - تعمیر 6 روزه محصولات

   - تمیز کردن رایگان کفش در فروشگاه های مجموعه

   - حراج خاموش

   - بسته بندی ویژه محصولات خریداری شده

   - دریافت کارت پستال ویژه در عید نوروز

   - دریافت کاتالوگ محصولات فصل جدید

انواع تخفیف ها:

تخفیف های ویژه روز تولد و اعیاد:

این تخفیف، ویژه تمام مشترکین باشگاه هومل" می باشد. به گونه ای که در روز تولد، عید فطر، عید غدیر و عید قربان، پیامک تبریک و دریافت تخفیف برای مشترکین ارسال خواهد شد.

نکته: پیامک تبریک تولد برای تمامی مشترکینی که تاریخ تولد آنها در سیستم ERP ثبت شده باشد به طور اتوماتیک ارسال می گردد.

طریقه استفاده از این تخفیف بدین صورت خواهد بود:

 • سیستم ERP به صورت هوشمند برای تمامی مشترکین، یک بن تخفیف از نوع کارت نقدی در روز تولد و اعیاد با اعتبار 2 روزه به میزان مشخص تخصیص خواهد داد و مشترکین می توانند از بن های تخفیف و در مدت زمان مشخص شده استفاده نمایند.

نکته :

 • مشترک فقط بر روی یک فاکتور می تواند از این بن های تخفیف استفاده نماید.
 • در صورت استفاده نکردن مشترک از بن های تخفیف طی زمان مشخص شده این بن ها باطل خواهند شد.

تخفیف های ویژه همیشگی:

این نوع از تخفیفات به رده مشترکین نقره ای و طلایی باشگاه "هومل" ارائه خواهد شد.

به گونه ای که در هر زمان اگر مشترک نقره ای "هومل" برای خرید به هر یک از فروشگاه های هومل مراجعه نماید، در روزه های معمولی می تواند حداکثر تا 10% تخفیف از محصولات ارائه شده در فروشگاه ها برخوردار گردد و چنانچه مشتری جزو مشترکین طلایی مجموعه باشد در هر زمان که به فروشگاه های هومل مراجعه نماید، می توانند حداکثر تا 15% تخفیف بر روی محصولات ارائه شده در فروشگاه ها برخوردار گردد.

مراحل انجام این سرویس به شرح زیر می باشد:

- مشترک برای خرید به فروشگاه های هومل مراجعه می نماید.

- بعد از انتخاب محصول، می بایست کلمه عبور یک بار مصرف هومل" خود را برای ثبت فاکتور ارائه دهد.

- بعد از ارائه کلمه عبور اگر رده مشترک نقره ای بود حداکثر تا 10% تخفیف و اگر رده ایشان طلایی بود حداکثر تا 15% تخفیف بر روی کل فاکتور برخوردار خواهند شد. تمامی تخفیفات در فاکتور به صورت هوشمند توسط سیستم، با شناسایی رده مشتری اعمال خواهد شد.

- لازم به ذکر است که به این فاکتور نیز، هر دو امتیاز "هومل" و امتیاز اعتباری اختصاص خواهد یافت.

تعمیر 6 روزه محصولات:

مشترکین طلایی و نقره ای باشگاه "هومل" می توانند از این سرویس بهره مند گردند.